Áramszüneti projektnap

Április 15-én áramszünet volt iskolánkban. Erre a napra szabadtéri programokat szerveztünk a diákoknak.
Négy különböző állomáson tették próbára tudásukat.
– Rímfaragó: itt verseket és népdalokat kellett felismerni kirakókkal, társasjátékokkal
– Bee-Bot robot segítségével a növény-és állatvilág rejtelmeibe kalauzoltak a feladatok
– Német nyelvű játékos megmérettetés is volt , majd a kedvenc számháború
– Felújítottuk az Öko-temetőnket, komposztáltunk, kertészkedtünk

Szavalóverseny 2024.

Április 11. a magyar költészet napja. Évről-évre a mi iskolánk is megemlékezik és az Olasz Község Könyvtárával közös szervezésben szavalóversenyt tartunk.
Alsós és felsős diákjaink szebbnél-szebb verseket tanultak és adtak elő a zsűri és társaik előtt.
Minden szavalónak szívből gratulálunk!

Beiratkozás időpontja

Tisztelt Szülők!

Az Olaszi Általános Iskolában a 2024/25-ős tanév első osztályosok beíratásának időpontja: 2024.04.18-19. 8:00-16:00

A jelenléti beiratkozásnál szükség lesz a gyermek személyes okmányaira is.

Még egyszer felhívjuk a tisztelt szülők figyelmét, hogy a beiratkozást online is el lehet végezni a Kréta felületén. Az ehhez szükséges tájékoztatást az alábbi linken megtalálhatják.

Így rövidebb lesz a jelenléti ügyintézés. Az elektronikus regisztrációhoz szükséges oktatási azonosítót az óvodából lehet elkérni.

Minden leendő elsőst és szüleiket szeretettel várunk.

KRÉTA elektronikus ügyintézéshez segédlet

Mecsek Erdő Program

Március végén az iskolánkba látogatott Mecsekerdő Zrt. két munkatársa . „Iskolában az erdő” program keretében tartottak játékos foglalkozást az erdők és a fenntarthatóság témakörében.
Ezzel is segítették gyermekeink környezeti nevelését. Köszönjük szépen munkájukat!

Turismustra 2024.

7.osztályos tanulóink felkészítő szaktanárukkal Vajtáné Boros Évával a Turizmustra turisztikai szakismereti versenyen vettek részt.
Három fordulós megmérettetésen változatos feladatokat kellett megoldaniuk a résztvevőknek turisztikai témakörben.
A döntőben a 10 legjobb csapat mérte össze tudását a Zsolnay Negyedben, ahol tájékozódási és megfigyelő képességükre volt szükség.
Iskolánk tanulói a 6. helyen végeztek. Gratulálunk nekik és felkészítő tanáruknak!

Diákvállalkozások országos versenye és tavaszi vására

Iskolánk 7. osztályos diákjai 3 csapattal vesznek részt a JAM Diákvállalkozás programban. 2024. március 23-án. szombaton a „Diákvállalkozások tavaszi vásárán” vettek részt a csapatok, amely egyben országos verseny is volt. Ennek az eseménynek a Budapesti Árkád adott otthont.

A gyerekek az iskolában elkészített, újrahasznosított és természetes alapanyagokból előállított termékeiket mutatták be és értékesítették.

21 csapat közül a Láva-kerT-ész csapatunk a „Legjobb termék/ szolgáltatás díj”-at hozta el rovartársasával, mely az iskola hársfájából készült táblából, kavicsokból készült katicákból és méhecskékből, illetve „páratlan zokni tarisznyákból” áll.

A többi termékünknek, illat-zokni-nyuszik, ennivaló harisnyások, csináld magad készlet és a biolekvárunknak is nagy sikere volt.

Baranya Íjásza versenysorozat

Itt a tavasz- megkezdődtek a Baranya Íjásza versenysorozat versenyei- az olasziak sikereivel

Az első megmérettetésre március 23-án került sor Siklóson (kb. 200 résztvevővel) az Apró Paták LSE területén. A versenyzők 20 db 3D-s célra versenyzőként 600 lövést adtak le.

Iskolánkat az Apró Paták LSE Hun Utódok Íjász Alszakosztályának 13 versenyzője képviselte tardicionális íj és fúvócső kategóriákban. A 13 versenyző 11 éremmel gazdagította gyűjteményét és szerzett iskolai közösségünknek, településeinknek is újabb dicsőséget. Hajrá Hun Utódok!!! 😊

Eredményeink:

Összesítve: 6 arany; 2 ezüst; 3 bronz érem a „zsákmány”

A csapat felkészítői: Szentiványi Gábor és Tóth Gabriella