Bekanntgebung des Wettbewerts: Mein ungarndeutsches Heimatdorf

„Mein ungarndeutsches Heimatdorf”
Az Olaszi Általános Iskola és az Olaszi Német Önkormányzat közösen versenyt hirdet „Az én sváb szülőfalum” címmel, melynek beadási határideje 2022. március 1.
A verseny egy nagyobb pályázat alapja is, így az első 20 helyezettet kisebb nyeremények mellett egy kirándulással is jutalmazzuk.
A gyerekek készíthetnek plakátot, fotókat, videó felvételeket, melyben az ő szemszögükből mutatják meg falvaik sváb sajátosságait a következő témákban:
– építészet
– nyelv
– népviselet
– ételek
– szakmák
– stb.
A pályázatok elkészítéséhez (képek, videó) tabletteket, szakmai segítséget igény esetén szívesen biztosítunk, de kérhetnek szülői vagy más idősebb falubelitől is segítséget. Minél érdekesebb kutatómunkát adnak be, annál nagyobb esélyük van a nyereményre. A beadott pályaműveket később több helyen is megjelentetjük.
Beadási cím: iskola@olasz.hu
Jó munkát kívánunk!